Актуальне питання: Чи прийнято стелити скатертину на стіл вдома

Коли в домі намічається свято, головне, що нас хвилює - це сервіровка столу. І тут на перше місце виходить актуальне питання: чи стелити скатертину? Раніше цей текстильний виріб повсюдно використовувався в оселях наших бабусь, проте, чи доречно використовувати його зараз? Спробуємо розібратися.

Роль текстильної накидки на стіл

У Древній Русі роль, яку відігравала скатертина, була дещо інша, ніж зараз. Її краї використовувалися чоловіками для витирання вусів і борід після трапези. Пізніше вона стала застосовуватися з метою захисту стільниці від харчових забруднень. Сьогодні скатертина грає роль декору, що надає урочистим посиденькам домашности і затишку. Сучасні стилісти часто використовують її для повсякденного застосування в інтер'єрах не тільки кухонь, а й віталень.

Природно, разом з роллю зазнав змін і зовнішній вигляд скатертин. Сучасні моделі відрізняються різноманітністю форм і забарвлень, що дозволяє легко підібрати варіант для будь-якого столу. Рюші і волани, які так цінували в сільських домах, практично не використовуються, хіба що в кантрі-стилі. Нині в моді більш лаконічні вироби, головним декором яких є принт.

Які вироби нині в моді

Вибираючи скатертину для дому, перш за все, необхідно визначитися з потрібним розміром. Він залежить від форми столу, який ви плануєте «укрити». Пам'ятайте, що цей текстильний виріб можна використовувати не тільки для кухонних столів. Скатертина також буде мати гарний вигляд і на журнальному столику у вітальні, і на консольному столику в передпокої, як того потребує західна інтер'єрна традиція.

Головне, чітко підібрати довжину частини, спадаючої зі стільниці. Надмірно довгий край буде ускладнювати рух гостей, що сидять за столом, а ось надто короткий буде виглядати не досить гармонійно. Оптимальною довжиною спадаючої частини вважається 25-30 сантиметрів.

Форма скатертини повинна бути ідентична стільниці, інакше виріб буде виглядати, немов неохайний мішок. Як правило, існує три основних види - прямокутна, кругла і овальна. Кожна з них може мати різні розміри і колірні рішення. Щодо останніх, варто вибирати тон, який буде гармоніювати з навколишнім оточенням. Білі скатертини, які традиційно використовувались для сервірування столу, давно не в моді. Так що сміливо можете вибирати відтінок відповідно до Ваших вподобань.

Основні правила використання скатертин

Якщо Ви вже зважилися накрити стіл скатертиною, подбайте про її кришталеву чистоту і гладкість. Обов'язково добре пропрасуйте виріб, щоб на ньому не було ні найменшого залома. Після кожної святкової трапези негайно відправляйте скатертину в прання, щоб виниклі плями не в'їлися в структуру тканини. Для позбавлення від жирних плям користуйтеся перевіреними народними методами. А якщо все ж від проблемної зони позбутися не вдалося, попрощайтеся з виробом і купіть йому заміну, адже стелити на стіл скатертину з плямами справжній моветон. І також неприйнятно використовувати улюблену багатьма господинями клейонку. Вона хоч і практична в експлуатації, але є предметом абсолютної несмаку.

Щоб продовжити термін служби текстильному виробу, необхідно під час трапези користуватися додатковими тканинними і паперовими серветками. Не забувайте про те, що скатертину можна прикрасити. Подібний прийом додасть їй форму і захистить від бруду.

Якщо ви перебуваєте в пошуках текстильного декору, обов'язково зверніть увагу на скатертини. Вони, як ніщо інше, здатні надати будинку атмосферу затишку і спокою.