Вибираючи ковдри з натуральними наповнювачами, часто споживачі стикаються з труднощами догляду за ними. Багато хто просто не знає, як очистити текстильні вироби так, щоб вони зберегли свій первісний вигляд і не втратили теплоізоляційні здатності. Насправді нічого надприродного в догляді за натуральними наповнювачами немає. Просто необхідно дотримуватися основних правил очищення, які рекомендуються виробниками ковдр.

Догляд за пуховим наповнювачем

Мабуть, найбільш популярною начинкою для ковдр є пух. Подібні вироби високо цінуються за легкість і відмінні зігріваючі властивості. Крім цього, пухові ковдри здатні підтримувати комфортну для тіла людини температуру, створюючи при цьому хорошу вентиляцію.

Вартість виробів з натуральним наповнювачем варіюється в залежності від походження сировини, а також її складу. Найбільш дорогими є моделі з пуху північних водоплавних птахів. Також показником якості пухової ковдри є її склад. В ідеалі - це 90-100% пуху. Однак, зустрічаються моделі і з більш низькими показниками, що включають дрібне перо. Їх ціна на ринку текстилю значно нижче.

Що стосується правил догляду, то почати варто з обов'язковою щоденної процедури, яка полягає у струшуванні ковдри. Прати пуховий наповнювач слід на спеціальному режимі. Якщо такий відсутній, в барабан, необхідно покласти пару тенісних м'ячиків, які не дадуть пуху збитися.

Від використання порошку краще відмовитися і вибрати рідкий миючий засіб. Абсолютна заборона на застосування відбілювача. Віджимання краще використовувати на мінімальних обертах. Сушка пухової ковдри повинна проходити на свіжому повітрі, але не під прямими сонячними променями. Обов'язково варто періодично струшувати виріб.

Догляд за вовняними наповнювачами

Ще один затребуваний наповнювач для ковдр - вовняний. Він також має різновиди. Найбільш популярний - овеча шерсть. Вона наділяє виріб хорошою повітропроникністю, а також здатністю зберігати тепло.

Більш престижний варіант - верблюжа шерсть. Крім вищезгаданих якостей, такий наповнювач має лікувальні властивості. Верблюжі ковдри рекомендується мати вдома людям, що страждають на радикуліт і ревматизм. Також подібні вироби ефективні для профілактики і лікування простудних захворювань.

Догляд за вовняною ковдрою кілька клопітливий. По-перше, купивши виріб з натуральним наповнювачем, варто добре провітрити його на повітрі і тільки потім використовувати за призначенням.
Шерсть, як правило, не перуть, віддаючи перевагу сухому чищенню. Якщо вже захочеться прополоскати у воді, то тільки вручну і без віджиму. Хоча, навряд чи у вас вийде помістити верблюжу ковдру в барабан.

Ще необхідно періодично провітрювати виріб, з частотою 1-2 рази на рік. Влітку, відправляючи ковдру в шафу або комод на зберігання, не забудьте покласти поруч засіб захисту від молі. Нехтувати цим правилом не рекомендується, інакше виріб може бути підданий нападу ненажерливих комах.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви забезпечите ковдрі з натуральним наповнювачем довге життя. А значить, чергова холодна зима буде вам не страшна.