Прання подушок - процес обов'язковий і важливий. За час експлуатації в м'яких виробах накопичується пил і бруд. Їх зовнішній вигляд теж залишає бажати кращого - плями від поту і інші забруднення. І, звичайно, запах. Він, без сумніву, не з найкращих.

З цих причин подушки необхідно періодично прати. Сьогодні практично всі моделі можна очистити за допомогою пральної машини, але для кожного наповнювача існують особливі вимоги. Знати їх необхідно, щоб запланована чистка остаточно не зіпсувала текстильний виріб.

Кожному наповнювачу - особлива чистка

Зазирнувши всередину подушки, ви побачите один з наступних видів наповнювача:

  • пір'яний або пуховий;
  • синтетичний: холлофайбер або синтепон;
  • органічний: бамбук або гречана лузга.

Для кожного з них існують особливі правила чистки. Відразу обмовимося, що не можна піддавати машинному пранню подушки з гречаним наповнювачем. Єдиний вірний спосіб - це замінити їх на нові. В інших випадках, все не так критично. Найкраще переносять крутіння в барабані синтетичні наповнювачі. Для них варто вибирати рідкий миючий засіб і делікатний режим прання. Щоб вміст подушок не збився, варто завбачливо покласти до барабану тенісні м'ячі. Віджимання слід виставити на мінімальні оберти. При цьому, варто взяти до уваги, що синтетика має схильність до рясного вбирання вологи, тому зайве полоскання не завадить. Сушити подушку з синтепону або холлофайберу слід в місці, де є постійний доступ повітря. Ідеальний варіант - вулиця. На крайній випадок підійде балкон.

Пір'яний і пуховий наповнювач вимагають більш уважного ставлення до чищення. Просто помістити їх в пральну машину і виставити потрібний режим не вийде. Справа в тому, що натуральні подушки необхідно прати частинами: напірник окремо від вмісту. Для цього, доведеться акуратно розпороти оболонку і витягти наповнювач. Останній потрібно розділити на кілька частин і помістити в спеціально підготовлені тканинні чохли. Оптимальна температура для прання пір'яних або пухових подушок становить 30 градусів. Миючий засіб повинен бути виключно рідким. Добре прополощіть виріб і потім ретельно висушіть його на сонці. Доведеться запастися терпінням, адже після водних процедур, необхідно буде зібрати подушку заново.

Що стосується бамбукового наповнювача, не варто піддавати його частим пранням, адже він володіє природними антибактеріальними властивостями. Однак, якщо чохол покрився плямами, чистки не уникнути. Встановіть делікатний режим з температурою не вище 40 градусів і максимальною кількістю полоскань. Миючий засіб слід використовувати по мінімуму, адже бамбукові подушки досить легкі і тому легко піняться.

Пара важливих порад наостанок

Якщо ви купили якісні подушки за високою ціною, не поскупіться на хороший гель для прання. Відмінний варіант - довіритися професіоналам хімчистки, які точно приведуть м'які вироби в первинний вигляд. Не затягуйте процес прання подушок, інакше лише нашкодите своєму здоров'ю. Найкраще піддавати їх очищенню раз в квартал, фактично після зміни сезону. Це не тільки продовжить життя м'якому виробу, але і подарує вам повноцінний і здоровий сон, а це, погодьтеся, теж важливо.