Згідно зі статистикою, більше половини споживачів, купуючи черговий комплект постільної білизни, керуються, перш за все, його забарвленням і ціною. Однак, щоб уникнути щорічних витрат на черговий гарнітур, тому що старий зносився, варто цікавитися матеріалом пошиття.

Від характеристики тканини залежить багато чого: від комфортності і довговічності постільної білизни до її безпеки. І перш, ніж економити, купуючи синтетичний комплект, подумайте, чи варта гра свічок.

Які небезпеки таять у собі ненатуральні тканини

Не дарма синтетичні спальні гарнітури коштують дешевше, ніж натуральна постільна білизна. Вся справа в недоліках, якими вони володіють. Про шкоду ненатуральних матеріалів давно говорять лікарі-гігієністи і з ними погоджуються інші вчені. Які ж небезпеки таять у собі комплекти з синтетики?

В першу чергу, вони мають низьку повітропроникністю. Як результат, у людини, яка спить на подібній білизні, підвищується потовиділення, а волога при цьому погано засвоюється, доставляючи дискомфорт під час сну. У свою чергу, подібні парникові умови сприяють активному розмноженню, бактерій, грибів і вірусів, які можуть спровокувати алергічні висипання або напад астми. Крім того, відбувається постійне роздратування шкірних покривів, що помітно погіршує якість сну. В результаті людина стає нервовою і дратівливою, іноді навіть не здогадуючись про причину подібного стану.

Часто в синтетичних тканинах використовуються неякісні барвники, які можуть бути досить небезпечними в сенсіі токсичності. Природно, після першого ж прання таке постільна білизна злиняє, і буде мати неналежний вигляд.

Як правильно вибирати постільну білизну

Українська постільна білизна сьогодні представлена у великому асортименті, який багатий, як на натуральні, так і на синтетичні тканини. Часто зустрічаються матеріали, що мають в своєму складі різні волокна. Їх ще називають сумішеві. Тому важливо цікавитися відсотком синтетичних ниток. Наприклад, популярний сатин може мати різне співвідношення волокон: 35% бавовна + 65% синтетика і навпаки. Зустрічається і склад 50% на 50%.
До стовідсоткової синтетики відноситься постільна білизна з поліестеру. Останній являє собою досить міцний і зносостійкий матеріал, який не сідає при пранні. Однак, на цьому його достоїнства закінчуються і починаються недоліки. Погано пропускає повітря, накопичує статичну електрику, досить жорстке по відчуттях ... І це далеко не повний список неприємних несподіванок, які будуть чекати тих, хто зважиться на покупку ненатурального спального комплекту.

Мікрофібра також відноситься до стовідсоткової синтетики, однак, достоїнств у неї побільше, ніж у поліестеру. Постільна білизна з неї м'яка і приємне до тіла. За нею легко доглядати, адже вона легко відпирається, не линяє і швидко сохне. Правда, і недоліки, властиві синтетиці теж мають місце бути.

Наважуючись купувати ненатуральні спальні комплекти, варто ще раз зважити всі за і проти. Подібну білизну добре використовувати в ролі тимчасової, наприклад, поки сохне основний якісний гарнітур або для непередбачених гостей. Від однієї ночівлі на синтетичній постільній білизні ніякої шкоди не буде, а от від постійного використання все ж варто відмовитися. Все-таки здоров'я дорожче.

Підведемо підсумки

Для того, щоб наочно розуміти основні відмінності натуральних матеріалів від синтетичних, пропонуємо порівняльну таблицю.

Характеристика

Синтетика

Натуральні матеріали

Зовнішній вигляд

Грубий, з блиском, схильність до появи катишков

Гладкий, матовий

 М'якість

Відсутня

Висока

Повітропроникність

 

Низька

Висока

Гігроскопічність

 

Низька

Висока

Зносостійкість

 

Средня

Висока

Міцність

 

Висока

Висока

Екологічність

 

Низька

Висока