Спальна кімната - для нас місце, де можливо розслабитися від напружених буднів і набиратися сил перед новими звершеннями. Запорука гарного настрою і відмінного самопочуття - комфортний, глибокий, тривалий і приємний сон. Безсумнівно, головною складовою, яка створює необхідну атмосферу в кімнаті і приємний легкий аромат є постільна білизна. Різноманітні види текстилю на сьогодні по-справжньому заворожують красою матеріалу, чудовою обробкою, неймовірними барвами і різними матеріалами виготовлення. Широкий асортимент розмірів, забарвлень, малюнків і комплектацій дозволяють підібрати індивідуальний варіант, який повністю задовольнить всі Ваші потреби. Саме тому ретельний підхід по догляду за постільною білизною і різні процедури, починаючи від прасування, закінчуючи місцем зберігання - найголовніша вимога, яка повинна виконуватися для тривалого збереження його первозданного зовнішнього вигляду.

Пам'ятайте, що кожна тканина вимагає особливого догляду і вивчення характеристик, певних їй, тому варто звернути окрему увагу на поради і рекомендації за тим, як доглядати за постільною білизною.

Поради по догляду за постільною білизною під час прання

  1. Слідкуйте за тим, щоб комплекти змінювалися постійно (не менше одного разу на тиждень) - це допоможе Вам використовувати більш делікатний режим прання. Не секрет, що м'яке прання - це запорука довговічності та тривалого збереження будь-якого матеріалу, тому що тканина не зношується.
  2. Уважно вивчайте рекомендації виробника, які прописані на кожній етикетці. Щоб постільна білизна довго служила, окрему увагу варто приділити температурному режиму, який слід використовувати при пранні, і використанню хімічних речовин, допустимих для ефективного видалення забруднень.
  3. Для догляду за кольоровими комплектами постільної білизни краще застосовувати тільки порошок або інші засоби без наявності хлору в складі. Категорично забороняється додавання відбілювача, який псує не тільки колір виробу, а й якість тканини. Застосування кондиціонера або інших спеціальних засобів можливе лише після вивчення рекомендацій виробника.
  4.  Перед тим, як завантажувати делікатне прання, попередньо розподіліть постільну білизну за кольором і температурним режимом (біла постільна білизна має пратися окремо від кольорової). Також не забувайте, що білизну рекомендується вивернути навиворіт, щоб текстиль якнайдалі залишався в первісному ідеальному вигляді.
  5. Найголовніша порада - це акуратне прання, тому приділяйте особливу увагу ступеню завантаженості Вашої пральної машини. Слідкуйте за тим, щоб під час прання був вільний простір для рівномірного процесу видалення забруднень - тим самим забезпечується більш швидкий процес прання і виключається повторна процедура.

Правила догляду за постільною білизною при сушці

  1. З цим процесом затягувати не варто, тому відразу розвішуйте постільну білизну і сушіть після закінчення роботи пральної машини.
  2.  Кращий варіант - це сушка білизни на відкритому повітрі, яка забезпечує більш швидкий процес і дає свіжість комплекту на тривалий час.
  3. Не забувайте вивертати текстиль навиворіт, щоб на матеріал не потрапляли прямі сонячні промені - таким чином, Ви зможете уникнути вигоряння кольору і фарб.

Як правильно прасувати постільну білизну?

Суперечок з приводу чи треба прасувати постільну білизну безліч, одні вважають, що це не обов'язково і домогосподарки лише витрачають свої сили, а інші не уявляють, як можна постіль не прасувати.

Останнім часом багато хто не прасує даний текстиль, і приділяє цьому процесу не надто багато уваги, однак якщо Ви прихильник обов'язкового прасування, то дотримуйтесь таких порад:

  1. Проводьте прасування, коли білизна знаходиться в трохи вологому стані. Головне, не допускайте її пересихання - це негативно позначається на якості тканини і колірній характеристики постільної білизни.
  2. Якщо постільна білизна з вишивкою чи з іншими декоративними елементами, то рекомендується прасувати з вивороту, у всіх інших випадках допускається з лицьового боку.
  3. Уважно стежте за температурою на прасці і ні в якому разі не робіть її вище, ніж дозволяє виробник.

Правила зберігання постільної білизни

  1. Бажане місце - це шафа або комод, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Досвідчені господині знають, що застосування різних подушечок або мішечків з натуральних трав тільки сприяють більш приємного аромату постільної білизни і постійної її свіжості.
  2. Дуже зручно зберігати постільну білизну склавши підодіяльник і простирадло в наволочку. Таким чином в шафі буде повний порядок і для Вас не складе особливих труднощів знайти необхідний комплект.

Догляд за постільною білизною з різних тканин

Крім вищезгаданих правил, комплекти постільної білизни вимагають специфічних знань і уважного підходу, враховуючи деякі особливості матеріалу виготовлення.

  • Бавовна. Найголовніше - це правильний вибір місця зберігання, куди не потрапляють сонячні промені для виключення процесів вицвітання і пожовтіння. Як було описано вище, Ви можете додавати спеціальні трави. Перед пранням відсортуйте білизну на три колірні категорії і розрізняйте текстиль за ступенем забрудненості. Не забувайте про наповнення пральної машини - вона повинна бути завантажена наполовину.
  • Ранфорс. Це більш щільна тканина, яка характеризується підвищеними показниками зносостійкості і міцності. Щоб забезпечити довговічність виробу - дотримуйтесь загальних правил по догляду за постільною білизною.
  • Сатин. Така тканина відрізняється привабливими естетичними властивостями завдяки шовковій гладкій поверхні. Крім загальних правил, пам'ятайте, що сатинова постільна білизна має властивість усадки і незначної зміни розмірів.
  • Атлас. Дана тканина - це ошатний і красивий матеріал, поширений з різними візерунками і обробкою. Це специфічна тканина, тому краще використовувати прання вручну, а гладити її потрібно дуже акуратно і не перевищувати температур, рекомендованих виробником.
  • Шовк. Постільна білизна цього натурального походження відноситься до ряду елітних і дорогих, перш за все, через красу і неймовірну м'якість тканини. До догляду даного типу білизни потрібно ставитися дуже уважно і дбайливо, приділяючи особливу увагу. Зберігати постільну білизну краще в картонних коробках, а для чищення віддавайте її в хімчистку, де будуть дотримані всі особливості по догляду. Пам'ятайте, що шовкові комплекти не розраховані на постійне використання. Температура води для прання повинна бути нижче звичайного - прохолодною, щоб шовк не линяв і не втрачав форму. Більш того, віджимати, викручувати або проводити інші подібні дії не рекомендується.

Здоров'я - головна Ваша цінність і валюта, тому не нехтуйте навіть таким простим порадам і виконуйте нескладні правила, щоб постільна довго служила. Ви не тільки істотно підвищите термін служби вашого улюбленого комплекту, але і подбаєте про духовний та фізичний стан здоров'я на довгі роки вперед.