Постільна білизна є обов'язковою частиною нашого побуту. Адже кожен любить поніжитися вранці в ліжку або лягти ввечері спати, оточеним запахом чистої білизни. Але мало хто з Вас знає, звідки вона з'явилась, які звичаї в собі несе, а також інші цікаві факти про постільну білизну. Ну що ж, давайте з'ясуємо, що такого особливого таїть ця постільна білизна ...

Історичний факт появи постільної білизни

Немає ніяких даних, в яких було б сказано про точну дату появи білизни. В історії лише згадується один факт, що в Стародавньому Римі було таке поняття, як «постільна білизна». Саме в Єгипті здійснювалося виробництво простирадла, так як тут створювали лляну тканину, яка умільцями прикрашалися квітковими принтами. Римляни вважали, що чим яскравіше простирадло, тим міцніше буде союз між жінкою і чоловіком, а їх пристрасть триватиме до похилого віку.

Білизну могли дозволити собі тільки знатні люди. Для них пропонувалася єгипетська бавовна, шовк, але найвишуканішим вважався льон. Лише в 15 столітті з'являються перші історичні згадки про білизну, де знать використовувала тканину з бавовни білого відтінку.

Починаючи з того моменту, придумували найрізноманітніші варіанти, колірні відтінки і візерунки, почали використовувати різні тканини. Наприклад, простирадло на резинці було придумано в Америці, а також було створена одноразова білизна, що зараз використовується в медицині.

А чи знаєте Ви, що масове виробництво цілого комплекту білизни вперше з'явилося лише після другої світової війни? Саме тоді кожен бажаючий міг зробити покупку, так як вони стали доступні за ціною і наявністю.

Незвичайні факти про постільній білизні, про які Ви не знали

Ми впевнені, що Ви не знали цього про постільну білизну:

  • Перша дама, що придбала для свого ложе шовкову білизну, була всім відома мадам Помпадур.
  • Спочатку, білизна вважали оберегом, яку шили самі, прикрашаючи різної вишивкою, візерунками і мереживами.
  • Раніше в постільний комплект входило три простирадла та шість наволочок різних розміром. Застилались вони в такий спосіб: на ліжко клали жорстке простирадло, а на неї матрац. Все це покривалося простирадлом з бавовни, лльону або шовку, а третю наволочку укладали під ковдру.
  • Шарлатани в 19 столітті продавали звичайну білизну, розповідаючи про захисні властивості від рентгенівського випромінювання.
  • У будь-якому селі постільна білизна розшивалась дівчатами вручну, прикрашаючись багато років, щоб використовувати в якості приданого. Воно передавалося через покоління і дбайливо зберігалося.
  •  За один рік людина може втратити близько двох кілограм шкіри, що залишається на постільній білизні. Саме тому ми з Вами так часто його перем.
  •  Для тривалого і простого зберігання, можна використовувати наволочку, в яку поміщається весь комплект.

Що ще можемо розповісти цікаве про постільну білизну?

А чи знаєте Ви, що підковдра, в якій був отвір, з'явилися тільки після 2-ї світової війни. Як і сучасні, вони розрізнялися не тільки за матеріалом, але і варіантами плетіння. Звичайно, з самого початку не було великого асортименту в тканинах, але з розвитком технологій, з'явилася можливість урізноманітнити матеріал. Серед найпопулярніших тканин - сатин, бязь, поплін, але здійснення покупки дешевого комплекту спричинить за собою неякісний матеріал і марну трату часу. Думаємо, Ви здогадалися, що найбільшим попитом користується натуральна постільна білизна, так як синтетика ні комфортна, ні гігієнічна і може викликати алергію. Є і змішані варіанти, що надають такій білизни зносостійкості.

У порівнянні з «первісною» постільною білизною, сучасна може запропонувати велику різноманітність комплектів, в яких входять моделі від найдешевших для будь-якого споживача до дорогих на знаменні свята чи подарунок.