Мабуть, ви не раз стикалися з такою неприємною проблемою, коли після пробудження все простирадло вибилось з-під матраца і зім'ялось. Особливо сильний дискомфорт це завдає під час сну, коли простирадло збивається в складки. Доводиться щоранку заправляти це нестерпне простирадло назад під матрац, щоб на наступний ранок знову і знову повторювати цю набридаючу дію. Однак для тих, кому вже набридло щоранку поправляти постіль, є відмінне рішення - натяжне простирадло або простирадло на резинці. Але при цьому варто враховувати, що у цього зручного предмета постільного комплекту є свої переваги і недоліки.

Історія створення простирадла на резинці

Прототипом сучасного простирадла на резинці став винахід американської швачки Берти Берман. Вона придумала пошити просте простирадло куточками, так, щоб воно нагадувало прямокутний чохол для матраца. Незважаючи на те, що кріплень у такого простирадла тоді не було, воно все одно трималася більш надійно, ніж його попередниця і сповзала набагато рідше. Однак прийняти свій класичний вид простирадлу на гумці допомогла Жизель Джубінвіль, яка в 1990 році завдяки своїй геніально простій ідеї стала дуже багатою жінкою.

Вона запропонувала підібрати простирадло, яке буде точно підходити під розміри матраца ліжка і подовжити його края, після чого вшити в них еластичну гумку. Патент на винахід приніс своїй господині понад мільйон доларів і допоміг величезній кількості людей, які постійно крутяться уві сні, назавжди забути про м'яті простирадла, які приносять дискомфорт і роздратування.

Переваги та недоліки простирадла на гумці

Перед тим як купити простирадло на гумці варто врахувати всі плюси і мінуси такого предмета постільної білизни. В першу чергу самою очевидною перевагою простирадла на гумці вважається її зручність - вона не збивається і не сповзає з вашого матраца, міцно тримається на ньому за рахунок спеціальної гумки. При цьому по кутах матраца не утворюються некрасиві складки, як у звичайного простирадла. І безсумнівним плюсом для власників круглих ліжок стане різна варіація форм і розмірів.

Застелити кругле ліжко простим квадратним простирадлом вельми проблематично і виглядати це буде негарно, а про надійність і взагалі думати не варто. Простирадло на гумці - це ідеальне рішення для круглих ліжок, воно надійно охоплює матрац, завдяки чому ліжко виглядає рівним і акуратним.

Однак і у такої зручної речі як натяжне простирадло є свій невеликий недолік. Для того щоб воно ідеально сіло на ваш матрац і виглядало органічно потрібно чітко підбирати розміри. Ви повинні чітко знати ширину, довжину і висоту матраца. Також багато хто стикається з проблемою прасування такого простирадла, проте призвичаївшись, ваші простирадла завжди будуть чистими і випрасуваними.

Як правильно вибрати простирадло на гумці

Для тих, хто не знає, як вибрати розмір простирадла на гумці в першу чергу потрібно поміряти свій матрац. Ви повинні знати довжину матраца, його ширину і в деяких випадках висоту. Купуючи таке простирадло, на коробці ви знайдете вказівку параметрів матраца, для якого призначене дане простирадло. Перший показник - це довжина, а другий відповідно - ширина. Чи не на всіх моделях вказується висота, тому що в своїй більшості простирадла на гумці універсальні і підходять для матраців будь-якої товщини. Для круглих простирадл вказують діаметр матраца, тому ви чітко повинні знати цей параметр перед покупкою натяжного простирадла.

Вибір розміру натяжного простирадла - це не єдиний важливий показник. Не варто також забувати про матеріал, з якого воно пошите. Найкраще вибирати тканини з натуральних матеріалів. Вони найкраще підходять по гігієнічним нормам, по надійності і довговічності. Такі тканини як льон і бавовна відмінно вбирають вологу, забезпечують гарну проникність повітря і не викликають алергічних реакцій. Бавовна добре зігріє вас в холодну пору року, а льон подарує відчуття прохолоди і свіжості в спеку. Також дуже популярне трикотажне простирадло на резинці завдяки своїй властивості розтягуватися і підлаштовуватися під будь-який розмір матраца. Вибирати простирадло на резинці з синтетичного волокна не варто, так як воно може викликати дискомфорт під час сну і не володіє досить якісними показниками для шкіри людини.

Як доглядати за натяжним простирадлом

простирадло на резинціСекрети простирадла на гумці, яке зможе прослужити вам довгі роки, криються в правильному догляді за ним. Не забувайте регулярно прати простирадло з використанням хорошого засобу для прання, яке не викликає алергію і спеціального пом'якшуючого кондиціонера, який нейтралізує жорсткість води. Після прання перевірте, чи не застрягло чи що-небудь в простирадлі, адже її специфічна форма буквально засмоктує всі дрібні предмети одягу в пральну машинку. У всьому іншому переться таке простирадло точно так же, як і звичайне. Дотримуючись температурного режиму, призначеного для цього типу тканини простирадла, ви подовжите термін його служби, а кольори залишаться яскравими і соковитими.

Навіть якщо правильно вибрати простирадло на гумці, багатьох бентежить те, як же його всеж-таки прасувати. В цьому немає нічого складного, і з часом ви звикнете гладити таке простирадло. Для початку розстеліть простирадло так, щоб кишеня була зверху. Після цього вам потрібно буде засунути куточки у внутрішню частину, з'єднавши їх з протилежними кутами. Акуратно розгладьте простирадло і можете приступати до прасування. Варто відзначити, що прасування простирадла - це не самий обов'язковий момент. Зараз багато пральних машин обладнані функціями сушки і прасування білизни, які дозволяють обійтися без праски. Тим більше простирадло на резинці само по собі натягується і утворює рівну поверхню.

Зберігати натяжне простирадло найкраще складеної так само, як при прасуванні - куточком до куточка, після чого скласти його до потрібного вам розміру. Так ви не будете захаращувати свою шафу, і простирадло завжди буде готове до використання. Без сумнівів, простирадло на гумці стане відмінним придбанням, яке значно полегшить ваше життя і подарує найкомфортніші відчуття під час сну.