простирадлаЗізнайтеся, не кожен з вас задавався питанням для чого потрiбне простирадло. А між тим, у найпростішого простирадла не тільки багата історія, але і важлива місія, яку воно щодня виконує. Ще наші бабусі прищепили любов до чисто випраних, випрасуваних простирадл, які приємно хрумтять, коли лягаєш на них відпочити.

У наші дні, застилаючи ліжко, ніхто особливо не замислюється, навіщо це робиться. Ми машинально періодично міняємо постільну білизну, знаючи, що так треба. Але чому це необхідно і навіщо взагалі потрібні простирадла в побуті? На це питання ми постараємося зараз відповісти.

Історія виникнення простирадла

Ще в кам'яному віці, коли люди жили в печерах, прототипом сучасних простирадл служили шкури тварин. Вони допомагали зберігати тепло і створювати більш комфортні умови для сну, адже погодьтеся, спати на холодній землі то ще задоволення. Пізніше люди навчилися використовувати солому, ткати тканини з бавовни і шерсті. Швидше за все, такі матеріали були дуже грубі і викликали роздратування і дискомфорт, однак вибирати не було з чого.

Найбільшого поширення тенденція застеляти ліжко отримала за часів Ренесансу. Історія простирадла говорить, що тільки багаті і заможні люди могли дозволити собі тонкі, приємні до тіла тканини з вишивкою і візерунками, простим громадянам доводилося задовольнятися грубим сукном або бавовною. Набори хорошої дорогого білизни передавалися з покоління в покоління і вважалися ознакою достатку сім'ї.

До Росії постільну білизну привіз Петро I. Він наказав дівчатам майстриням вчитися плести мереживо для простирадл, а також навчив їх ткати найтоншу постільна білизна з льону та бавовни. Варто відзначити, що в ті часи в набір постільної білизни входило три, а то й чотири простирадла і у кожної було своє призначення. Так, тонке, невагоме простирадло використовувалось, щоб накрити нею перину. Після нього стелилось простирадло з грубого матеріалу, яке накривалося красивим мереживним простирадлом з льону або бавовни. Четверте простирадло з багатою вишивкою і візерунками служило в якості прикраси.

З приходом науково-технічного прогресу процес виготовлення простирадла був автоматизований і поставлений на конвеєр. Так кожна людина змогла дозволити собі придбати набір постільної білизни за доступною ціною. У наш час простирадла мають велике розмаїття форм, варіантів кріплення, наприклад, простирадло на гумці, текстур і квітів, завдяки чому кожен може підібрати собі білизну за смаком.

Навіщо нам потрiбне простирадло?

простирадло на резинці

Основні функції простирадла - це гігієнічна та естетична складова. Перш за все, ми стелимо простирадла, щоб захистити матрац від забруднень. У процесі сну омертвілі частинки шкіри залишаються на простирадлі. Якщо не застеляти ліжко, згодом матрац стане брудним і засаленим. Погодьтеся, випрати простирадла набагато легше, ніж вичистити матрац.

Також простирадло необхідне для того, щоб захищати тіло людини від переохолодження. Коли ми спимо, тканина створює оптимальну терморегуляцію що сприяє здоровому міцному сну. Для людей з чутливою, проблемною шкірою або схильної до шкірних захворювань наявність якісних простирадл просто необхідна. Найголовніше не забувати регулярно прати свою постільну білизну і добре її вигладжувати.

Крім своїх гігієнічних якостей простирадло є предметом естетичної насолоди. Адже так приємно лягати на чисте, ароматне і м'яке простирадло і ніжитися в ліжку під теплою ковдрою. Для любителів особливо м'яких простирадл існують махрові простирадла, які неймовірно приємні до тіла і створюють теплу і затишну обстановку.

Правильне використання простирадл

Що таке простирадло і як його використовувати знають всі. Але при цьому щоб продовжити йому життя варто запам'ятати кілька нехитрих правил. По-перше, не забувайте регулярно прати свою постільну білизну, щоб усунути забруднення і шкідливі бактерії з тканини. Прати простирадла найкраще з використанням кондиціонера, який нейтралізує жорсткість води і подарує тканини приємний аромат.

Дуже важливо при пранні дотримуватися температурного режиму дозволені для типу тканини, з якої зшите ваша простирадло. Це дозволить продовжити термін його служби, і запобіжить пошкодження самої тканини. Сучасні пральні машинки мають функцію сушки і прасування білизни після прання, що значно спрощує життя кожної господині.

Багато хто сперечається, чи варто гладити простирадла, чи ні. Тут все залежить від ваших уподобань. Безсумнівно, прасування дозволяє простирадлу отримати більш естетичний зовнішній вигляд. Однак часта температурна обробка може зменшити термін придатності тканини. Зберігати чисто випрані простирадла найкраще в чистому сухому місці, де на них не буде накопичуватися пил, і куди не зможуть потрапити ваші домашні улюбленці.