Багато хто задається питанням, як часто потрібно міняти постільну білизну вдома. Дане питання, насправді є індивідуальним побажанням кожної людини. А чому варто його змінити і скільки разів необхідно робити, можна почитати в нашій статті.

Ви будете здивовані, але не залежно від ситуації, ви ніколи не спали на самоті. Для цього є просте пояснення: мікроби, клопи, шматочки шкіри - стануть Вашими партнерами, в разі рідкісної заміни білизни. Чим рідше білизна змінюється, тим більше «друзів» знаходиться в Вашому ліжку.

Як часто необхідно прати постільну білизну

Рекомендується простирадла і наволочки прати не менше 1-го разу на тиждень, для видалення всіляких забруднень, що з'явилися на них протягом терміну використання. Краще не вдихати аромат матеріалу, так як мікрочастинки шкіри і пилу можуть викликати алергічні реакції.

Найважливішою причиною частої заміни білизни можуть стати кліщі, які харчуються відмерлої людською шкірою, що будуть результатом поганого сну, оскільки укуси болючі, а після саме місце буде свербіти. Але це ще не все, причиною поганого сну можуть стати:

  1. Частинки комах.
  2. Пліснява та спори.
  3. Бактерії.
  4. Пилок.
  5. Пісок.
  6. Лупа.
  7. Косметика.
  8. Волокна.
  9. Піт.

Хіба цього мало, щоб з'явилося бажання частіше міняти постільну білизну? Вченими доведено, що за ніч людина виділяє близько одного 1 дм3 поту. Та й постійне поїдання їжі в ліжку перед екраном телевізора не варто теж забувати.

Наслідки, за якими необхідно частіше міняти постільну білизну.

Як вже говорили вище, однією з причин може бути поява алергічних реакцій на потрапляння пилу, різних частинок в ніс, що викликають алергічні реакції або астму. Навіть, якщо Ви раніше не страждали такими захворюваннями. Існує також і пряма загроза для дихальних шляхів, наслідками якої може стати інфекція. Саме тому, якщо Ви ставите питання: скільки разів потрібно міняти постільну білизну, відповімо - не менш ніж один раз на тиждень. При цьому варто звернути увагу і на процес прання. Рекомендується при пранні встановити режим 60 градусів, але цей показник може змінюватися в залежності від типу тканини.

Якщо у Вашій пральній машинці є режим сушіння - використовуйте його. Це дозволить при теплому потоці повітря знезаразити постільну білизну від мікробів і бактерій, а також постільних кліщів. Деякі господині для додаткового захисту від бактерій і мікробів використовують відбілювач, що є найдешевшим і ефективним засобом для позбавлення від бактерій. Якщо відбілювач можна застосовувати в прохолодній воді, то в його складі буде міститися перекис, що вбиває будь-яких бацил.

Додаткові рекомендації для запобігання забрудненню

Скільки разів необхідно міняти і як прати постільну білизну - ми вже дізналися, а от як зробити так, щоб на ліжку залишалося якнайменше забруднень, варто ще дізнатися. Якщо Ви подумали, що, виправши білизну Ви зробите повністю чистим ліжко, то Ви помиляєтеся. Захист потрібен і матрацу. Але, оскільки випрати його не вийде, тим більше раз на тиждень, то краще за все купити наматрасник. Такий простий, і в той же час ефективний спосіб збирати весь бруд і інші частинки, дозволить повністю очистити Ваше ліжко. Адже наматрацник теж можливо зняти і випрати разом з білизною. Та й взагалі, без наматрасника, Ваш матрац перетворитися на розсадник бактерій, тому навіть часта зміна білизни не дасть ніякого позитивного результату, коли, застеливши її, Ви укладаєте на «зоологічний і ботанічний сад».

Пам'ятайте, що лише повне очищення ліжку посприяє чистоті і безпеці для Вашого здоров'я. Та й спати на чистому і ароматному комплекті набагато приємніше.