Одними з найбільш важливих і першорядних складових гарного настрою, фізичного, емоційного і духовного здоров'я є тривалість сну. Від цього залежить не тільки продуктивність людини, але і внутрішній стан щастя, спокою і задоволеності. Всім відомо, що самими м'якими і приємними на дотик є шовкові постільні комплекти, які найбільш сприяють розслабленню людини. Однак не варто забувати, що довговічність виробу залежить не тільки від якості тканини, акуратності пошиття або ретельності опрацювання швів. Перш за все - це дбайливе його використання і правильний догляд. Тому варто знати і пам'ятати, як доглядати за постільною білизною з шовку, щоб зберегти такі комплекти і задовольнятися ними якомога довше.

Основні поради по догляду за шовковою постільною білизною

Для шовкової білизни найкращим варіантом буде ручне прання. Але і при такому виді існують вимоги, які допоможуть зберегти тканину на довго:

  •  прати слід при температурі не більше ніж 30 °С. Чистка постільної білизни подібним чином відбувається більш дбайливо, воно не буде піддано сильній деформації.
  •  Для більш ефективного прання та видалення забруднень шовкову постільну білизну замочувати не варто.
  • Краще виключити використання всіляких відбілювачів, які псують якість матеріалу і колірні характеристики через вміст, як хлору, так і луги в складі.
  • Ідеальним варіантом очищувача є додавання не лужного мила і води кімнатної температури. При необхідності можна додати невелику кількість білого дистильованого оцту або кондиціонера.

Якщо Ви вже зовсім лінуєтеся прати вручну, тоді можна випрати і в пральній машинці, але в цьому випадку слід бути більш уважним до вибору миючих засобів, програми машинки і її функцій:

  1. вибирайте тільки «делікатний режим» або такий режим, як «шовк». Однак ризик зіпсувати зовнішній вигляд натуральної постільної білизни і не повернути її первозданний стан все одно існує. Тому щоб виключити механічний вплив і потертостей на шовковій білизнй, її краще помістити в спеціальні мішки для прання делікатних речей.
  2. Обов'язково потрібно вивертати дані комплекти навиворіт, тільки після цього можна завантажувати постільну білизну в барабан пральної машини.
  3.  Не варто по'єднувати прання шовкового текстилю та синтетичних тканин.
  4.  Правильно розформуйте білизну за кольором, не періть контрастні між собою кольори.
  5. Точкові забруднення ні в якому разі не можна інтенсивно терти руками або щіткою. Для виведення різного роду плям використовується розведений у невеликій кількості крохмаль. Таку пасту наносять на площу забруднення, дають їй висохнути і акуратно прибирають за допомогою м'якої губки. Після чого можете робити повноцінне прання.
  6. Жирні плями, прибираються шляхом змочування шовкового виробу від 5 до 10 хвилин в спеціальному розчині (1 ст. ложка теплої кип'яченої води, 1 ст. ложка гліцерину і половина ст. ложки нашатирного спирту).
  7. Після прання шовкову білизну не потрібно ретельно викручувати і віджимати, вона може деформуватися і втратити форму.
  8. Не треба багато полоскати данний тип тканини, в цьому немає необхідності.
  9. Також не варто відправляти даний матеріал в сушарку, де високий температурний режим, він може негативно позначитися на якості комплекту

Чого не потрібно робити з постільною білизною з шовку під час прасування

  • Не варто використовувати сильно нагріту праску, тому що вона може залишити на шовку сліди, усунути які дуже складно.
  • Не починайте прасування з лицьового боку, здійснювати її потрібно з вивороту в трохи вологому стані постільної білизни.
  • Не потрібно змочувати деякі ділянки для більш ретельного пропрасовування. Якщо на постільній білизні утворилися складки, його краще розвісити в приміщенні, де буде підвищена вологість - воно саме повернеться в потрібний стан.

Прислухавшись до порад в цій статті, які перевірені на власному досвіді багатьох, Ви зможете зберегти прекрасний зовнішній вигляд, вишукану і неповторну глянцеву поверхню тканини, насиченість фарб, якість і довговічність матеріалу на довгі роки

.